کارآ
محلی برای رشد شغلی فرزندان ایران

تفاوتها، استعدادها را رقم می زنند، پس آنها را به رسمیت بشناسیم.
60000+
آزمون استعدادسنجی
10+
موسسه همکار
130+
مهارتجو

بسته های استعدادیابی

بسته‌ی استعدادسنجی کارآ با نگاهی منعطف به هوش و استعداد، مجموعه‌ای از بسته‌های کارگاهی است که طی آن دانش‌آموزان با رشته‌ها، مهارت‌ها و مشاغل مختلف آشنایی پیدا می‌کنند و نقاط قوت و ضعف خویش را ارزیابی می‌کنند.مهم‌ترین هدف این بسته ایجاد بستری برای تجربه و آشنایی دانش‌آموز با علائق و توانایی‌ها و استعدادهای خود است.این پروژه‌ها در قالب مسابقات خلاقیتی ، بازی‌های تیمی، فعالیت‌های گروهی و با موضوعاتی مربوط به رشته‌های انسانی، فنی، هنرستان، ریاضی و تجربی و با شبیه‌سازی مشاغل و رشته‌های مختلف دانشگاهی علاوه بر سنجش علائق و توانایی‌های دانش‌آموزان به آنان کمک می‌کند تا تجربه‌ای در حد سن خود در این رشته‌ها و مشاغل داشته باشند.

در حال حاضر این بسته بصورت فردی در بستر آنلاین و در مدارس بصورت گروهی انجام میشود.

باشگاه مهارتی

باشگاه‌های مهارتی فعلا در زمینه‌های نویسندگی، برنامه‌نویسی و مستندسازی و با ساز و کار آموزش معکوس سعی دارند تا به علاقه‌مندان و مهارت‌جویان کمک کند تا مسیر شغلی خود را بهینه‌تر طی کنند. در باشگاه‌ها منتورها سعی می‌کنند علاوه بر آموزش مهارت‌های مربوط به رشته تخصصی، مهارت‌های حرفه‌ای و شغلی مهارت‌آموزان را نیز ارتقاء دهند تا علاوه بر یادگیری مباحث تخصصی هر رشته آن‌ها بتوانند در آینده بهتر به عرصه‌های شغلی و حرفه‌ای ورود کنند.در هر ترم با توجه به سطح مهارت‌آموزان یک پروژه‌ی ویژه تعریف خواهد شد تا آنان در حین یادگیری مباحث به پیشبرد پروژه بپردازند و در انتهای هر ترم جشنواره‌ای برگزار خواهد شد تا پروژه‌ها به داوری گذاشته شوند.

 

آزمون استعدادسنجی و مشاوره

آزمون‌های استعدادسنجی و روانشناختی   یکی از ابزارهایی هستند که به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا در انتخاب مسیر تحصیلی، شغلی و استعدادی با چشمی بازتر اقدام کنند. همه‌ی آزمون‌ها به صورت آنلاین اجرا خواهند شد و کارنامه‌ی هر آزمون فرد در پرونده‌ی استعدادی و پروفایل شخصی وی قرار خواهد گرفت.از آنجایی که این آزمون‌ها مبتنی بر خوداظهاری هستند، باید بادقت و صادقانه به سوالات پاسخ داده شود. به این نکته هم باید توجه شود که نتیجه‌ی آزمون‌های روانشناختی هیچگاه صد درصدی و بدون خطا نیستند و به منزله‌ی سرنخ عمل می‌کنند و شما را از مشورت کردن با معلمین و اطرافیان و رجوع به مشاور مستغنی نمی‌کند.

مشتریان

نمونه کارنامه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تفاوت‌ها را به رسمیت بشناسیم…

چگونه بهتر یاد می‌گیری؟

راهکارهایی که در این بخش و در بخش‌های بعدی ارائه می‌شود قرار است به تو کمک کند که راه‌هایی که یادگیری‌ات را تسهیل می‌کند را کشف کنی و نباید ذهن تو را محدود کند. اگر رهکاری به مذاق تو خوش نیامد یا حس کردی که به کارَت نمی‌آید آن را کنار بگذار. همچنین ممکن است که ایده‌ای به ذهنت بیاید که در این کارنامه موجود نیست، چه بسا که این راهکار بیشتر به دردت بخورد. رهکارهای جدید را با ما هم در میان بگذار تا در صورتی که کارشناسان ما آن را تایید کردند، در نسخه‌های بعدیِ آزمون آن را به نام خودت منتشر کنیم. این راهکارها بر اساس سبک یادگیری تو تعریف شده و برای سبک‌های یادگیریِ دیگر، لزوما قابل توصیه نیست.

֍ پیش مطالعه:

ذهن ما نیاز دارد قبل از وارد شدن عمیق به یک موضوع، کمی با آن آشنایی داشته باشد تا بتواند کارایی بهتری از خود نشان دهد تا فرایند یادگیری بهتر اتفاق بیافتد. با توجه به سبک یادگیریت بهترین راه برای این که ذهن را با موضوع آشنا کنی، پیش مطالعه کردن است. برای این که بتوانی پیش مطالعه را درست و کامل انجام بدهی می‌توانی به دوره pq6R در سایت ما مراجعه کنی.

֍ خلاصه برداری:

خلاصه‌برداری یکی از بهترین روش‌ها برای تثبیت‌یادگیری و دوره‌کردن با سرعت بالا است. اما این را باید بدانی که هر سبک یادگیری خلاصه نویسی متناسب با خودش را دارد تا بیشترین بازدهی را داشته باشد. از سوی دیگر دوباره یادآور می‌شویم که بخش قابل توجهی از یادگیری تو مبتنی بر متن و نوشته است پس خلاصه‌های تو برای این که بتوانند بهترین بازدهی را برایت داشته باشند بهتر است به صورت متن و با استفاده از واژه‌ها باشند.

ادامه ………

 

راهکارهایی برای یادگیری بهتر تو در کلاس

֍ حاشیه نویسی:

تا به حال به حاشیه‌های خالی کنار متن‌های کتاب توجه کرده‌ای؟ آن‌ها برای تو ایجاد شده‌اند! همان طور که در ابتدا برایت گفتیم بخش زیادی از سبک‌یادگیری تو بر پایه نوشتن و خواندن است. پس هنگامی که معلم درحال تدریس است و بر روی یک سری از نکات بسیار تاکید می‌کند آن نکات را در حاشیه کتابت یادداشت کن. اما اگر شلوغ بودن اطراف متن اصلی کتاب تو را در هنگام درس خواندن اذیت می‌کند، می‌توانی نکات مورد تاکید معلم را در یک دفترچه بنویسی.

ادامه ………

توسعه فردی

یادگیری تو صرفاً در کلاس و یا در کتاب‌های درسی خلاصه نمی‌شود. بخش زیادتر و حتی مهم‌تر یادگیری می‌تواند در بیرون از روش‌های رسمی آموزش شکل بگیرد. ما نام این بخش را توسعه‌ی فردا گذاشته‌ایم. در این زمینه پیشنهاداتی هم برای تو داریم.

ضمناً می‌توانی برای آشنایی بیشتر با نرم‌افزارها، تکنیک‌ها و بازی هایی که معرفی کرده‌ایم، به سایت ما مراجعه کنی.

֍ لیست کارها:

کارهای روزانه‌ات را لیست‌وار بنویس و در مقابل چشمانت قرار بده. یکی از فایده‌های این کار این است که می‌دانی در ابتدای روز چه کارهایی داری و در انتهای روز چه کارهایی را انجام داده‌ای و فایده دیگر قدرت مدیریت زمان و نظم ذهنی می‌باشد.

֍ کتاب:

بهترین دوست؟ کتاب! از کتاب غافل نشو چون یکی از بهترین وسیله‌ها برای یادگیری تو است. هزاران هزار کتاب در دنیا وجود دارد که منتظر تو هستند. خواندن علاوه بر اطلاعاتی که به تو می‌دهد، دایره لغات تو را نیز قوی می‌کند تا بتوانی قوی‌تر بنویسی و صحبت کنی. سبک یادگیری تو رابطه بسیار خوبی با کتاب دارد و ذهن تو اگر خوب پرورش پیدا کند مدت زمان‌های طولانی را می‌تواند در گیر کتاب‌ها و مطالبشان باشد.

ادامه ………

خانه‌ی استعدادیابی و مهارت افزایی

موسسه هدایت فراگیر استعدادهای برتر

شما نمی تونید وارد بشید !

برای شرکت در آزمون باید

  • ابتدا در سایت حساب کاربری بسازید.

  • سپس محصول خریداری کنید، اگر محصولی رایگان بود باز لازم است فرآیند سبد خرید و ثبت سفارش بصورت کامل طی شود.

  • مجدد وارد صفحه محصول شوید دکمه شرکت در آزمون آن فعال خواهد شد.

فرم درخواست

لطفا مشخصات خود را برای تماس کارشناسان بصورت صحیح وارد کنید.

نوع مدرسه
نحوه تامین هزینه استعدادیابی؟