بسته استعدادسنجی تحصیلی-شغلی کارآته

معرفی دوره استعدادسنجی کارآته

کارآته یک بستر تجربه و کشف است که در آن دانش‌آموزان با همراهی یک راهبر در یک فرآیند 5 ماهه به شناخت زوایای مختلف شخصیتی و استعدادی خود می‌پردازند. در طی اجرای کارآته بچه‌ها هر هفته با یکی دو چالش روبه‌رو می‌شوند که آن‌ها را با یک موضوع، رشته، شغل و یا حوزه مهارتی آشنا می‌کند و به آنان کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف و همچنین علائق و توانایی‌هایشان بیشتر آشنا شوند.

راهبر کاربلد ما هم در طول این مسیر با آنان همراه است و به صورت هفتگی از طریق جلسات آنلاین و راه‌های ارتباطی دیگر به دانش‌آموزان انگیزه و امید می‌دهد و آن‌ها را راهنمایی می‌کند تا بهتر از پس چالش‌ها بربیایند.

پس از پشت سر گذاشتن هر چالش دانش‌آموزان یک «فرم ارزیابی از خود» را کامل می‌کنند که در نهایت پس از 5 ماه با جمعبندی اطلاعات ثبت شده در فرم‌های ارزیابی و همچنین نظر راهبر یک کارنامه‌ی استعدادی برای هر فرد صادر خواهد شد که به او کمک می‌کند که مسیر تحصیلی و شغلی خود را با دید بازتر و آگاهانه‌تر انتخاب کند.

در نهایت پس از اجرای چالش‌ها و ارزیابی‌ها و اعطای کارنامه نوبت به جلسه نهایی است که در آن دانش‌آموز به همراه پدر و مادر خود با مشاور ارشد موسسه استعداد برتر حضور دارند و به جمعبندی و مشورت نهایی می‌پردازند و سوالات و نکات باقیمانده در این جلسه پاسخ داده خواهد شد.

شماره تماس ما : 021-66707743 , 021-66728540

سوالات متداول

فرآیند اجرای کارآته چطوریه؟

پس از ثبت نام، هر 15 دانش‌آموز با یک راهبر همراه می‌شوند که به صورت هفتگی با یکدیگر جلسات مشترک جمعی دارند. این فرآیند در 5 مرحله یک ماهه طی می‌شود که مجموعا شامل خدمات زیر است:

 • 12 چالش و فعالیت عمومی
 • 7 تا 10 ماموریت فردی
 • 20 جلسه عمومی با راهبر استعدادی
 • تعامل فردی مستمر با راهبر
 • 5 وبینار آموزشی ویژه‌ی والدین
 • ارائه کارنامه استعدادی شخصی‌سازی شده
 • جلسه مشاوره‌ی فردی نهایی 
چالش و ماموریت چیه ؟

12 چالش و فعالیت عمومی: چالش‌ها متنوع هستند و در حوزه‌های مختلفی اجرا می‌شوند از ساخت یک ابزار گرفته تا تولید یک اثر هنری یا حل یک معما یا حتی انجام یک کار سخت.

7 تا 10 ماموریت فردی: براساس نیازها، علائق و توانایی‌های دانش‌آموزان و با تشخیص راهبر به هر کس علاوه بر چالش‌های عمومی، ماموریت‌های فردی متناسب با نیازهای خود نیز داده می‌شود تا ارزیابی و سنجش ما دقیق‌تر بشود.

راهبر چیکار می‌کنه ؟

20 جلسه عمومی با راهبر استعدادی: بچه‌ها به صورت هفتگی با راهبر خود جلسه آنلاین دارند. بیشتر این جلسه به تشریح روند اجرای چالش آن هفته اختصاص پیدا می‌کند و به دانش‌آموزان مراحل و نحوه انجام چالش، قوانین و مقررات و… آموزش داده می‌شود. همچنین اگر دانش‌آموزان سوالی درباره چالش داشته باشند از راهبر خود می‌پرسند.

تعامل فردی مستمر با راهبر: علاوه بر جلسات عمومی دانش‌آموزان از طریق شبکه‌های اجتماعی نیز با راهبر خود در ارتباط هستند و سوالات و مشکلات خود درباره اجرای چالش‌ها را با او در میان می‌گذارند و در صورت صلاحدید راهبر، جلساتی به صورت تلفنی یا آنلاین نیز برگزار می‌شود تا هر کس بتواند به طور کامل مسیر استعدادی خود را بشناسد.

هزینه این دوره چقدر است و نحوه پرداخت چگونه است؟

همانطور که در توضیحات اولیه گفته شد، این دوره شامل 5 مرحله‌ی یک ماهه است که شهریه‌ی هر مرحله مبلغ 1 میلیون تومان می‌باشد، یعنی مجموع شهریه این دوره 5 میلیون تومان است که پرداخت آن به صورت ماه به ماه انجام می‌شود.

 

برای والدین هم برنامه دارید؟

علاوه بر دانش‌آموزان، پدر و مادرها هم نیاز به کسب آگاهی از شرایط و دورنمای پیش روی فرزندانشان دارند به همین خاطر در هر ماه یک وبینار آموزشی یک ساعته با اولیا نیز برگزار می‌شود(مجموعا 5 وبینار). در این وبینارها اولیای گرامی هم می‌توانند سوالات خود را از مسئولین موسسه بپرسند.

کارآته برای چه کسانی طراحی شده؟

به طور کلی این دوره ویژه‌ی دانش‌آموزان ششم تا نهم طراحی شده و قرار است به آنان کمک کند تا در وهله‌ی اول برای انتخاب رشته‌ی بهتری داشته باشند و پس از آن مسیر تحصیلی و شغلی با کیفیت‌تری را طی کنند.

کارآته برای چه کسانی مناسب نیست؟
 • برای دانش‌آموزان کوچکتر از پایه ششم
 • برای دانش‌آموزان بزرگتر از پایه نهم
 • برای کسانی که از الان تصمیم گرفته‌اند دکتر شوند!
 • برای کسانی که می‌خواهند مهندس شوند در کنارش هنر را هم ادامه بدهند و…
 • و به طور کلی برای کسانی که فکر می‌کنند شغل و حرفه‌ی مدنظر خود را پیدا کرده‌اند و دیگر نیازی به کسب تجربه و شناخت از رشته‌ها و مشاغل ندارند.
ارزیابی استعدادی چگونه و بر چه اساسی انجام می‌شود؟

پس از طی 5 مرحله‌‌ای که بیان شد و ارزیابی‌های انجام گرفته، برای هر دانش‌آموز یک کارنامه استعدادی صادر می‌شود که علاوه بر میزان تطابق رشته‌های متوسطه دوم با استعدادها و علائق دانش‌آموز، توصیه‌هایی برای توسعه و رشد فردی بهتر او در آن ذکر خواهد شد. بعد از اجرای هر چالش و ماموریت دانش‌آموزان یک فرم خودارزیابی را تکمیل می‌کنند که گویه‌های آن مبتنی بر مدل شخصیت‌شناسی یا رغبت‌سنج شغلی هالند طراحی شده است.

کارآته بسته فیزیکی هم دارد؟

بله! اجرای بعضی از چالش‌ها نیاز به ابزار و وسایل خاصی دارد که ما به صورت ماهانه آن‌ها را برای شما پست می‌کنیم!

کل دوره چقدر طول می‌کشد؟

حدود 5 ماه، در 5 مرحله یک ماهه.

کارآته در چه بستری اجرا می‌شود؟

جلسات آنلاین و وبینارها از طریق سایت موسسه و در بستر اسکای‌روم برگزار می‌شود و تعامل دانش‌آموزان با راهبر هم از طریق پیامرسان بله انجام خواهد شد.